Od tréninkového kruzu We are all Humans: Solidarity on Air uběhlo už pár měsíců. Tento čas měli účastníci kurzu na to, aby u sebe doma zrealizovali nějaký projekt/aktivit, ke kterému je tréninkový kurz inspiroval a na kterém by si vyzkoušeli nově nabyté informace v praxi.


Nyní, 20. – 21. 6. 2022, jsme se opět setkali, tentokrát v Brně a v menším počtu – s jedním zástupcem z každé země, abychom zjistili, jak se jim jejich projekty doma podařily.
První den byl zaměřen na prezentaci projektů. V Estonsku, Portugalsku, Srbsku, Rumunsku a na Kypru udělali podcasty. V České republice a Řecku uspořádali Živou knihovnu. Účastníci mluvili o drobných i větších problémech, se kterými se během přípravy i realizace svého projektu setkali. Hodně zmiňovali nástrahy byrokracie a pomalou komunikace např. s univerzitou, pod kterou chtěli podcasty připravovat, případně s problémem, kde najít osoby ochotné sdílet své příběhy (často odmítali mluvit na mikrofon, báli se, že se jim mladá generace bude smát atd.). 
Nakonec si každý poradil a jejich úsilí stálo za to, i když v některých případech museli ustoupit od prvotního nápadu.
Druhý den byl zaměřený na tvorbu brožury o Živé knihovně, který by tuto metodu a její cíle popsal a krok za krokem a byl i návodem, jak si svou Živou knihovnu zorganizovat. Účastníci se sami rozhodli tuto brožuru vytvořit a tím usnadnit první kroky dalším nadšeným lidem, které Živá knihovna láká, ale nemají s její přípravou žádné zkušenosti. Společnými silami připravili krátké texty, které pak přidali do vytvořeného vizuálu v Canvě, dozdobili fotkami a dokončili celou brožuru. A to vše za jeden den! Dobrá práce!
Setkání jsem zakončili společnou večeří a přísliby další spolupráce. A o tom jsou naše projekty také – o setkávání spolupráci, sdílení, společném plánování a předávání…


P.S.: Jste zvědaví na brožuru o Živé knihovně? Taky tady je!