Naše podzimní školení v Žilině, kde se sešli pracovníci s mládeží, zástupci Rozvojové agentury Žilinského kraje a Nadace Krajina Harmonie, nám pomohlo lépe pochopit principy inkluze a jejich využití v praxi při plánování různých workshopů či projektů.

Během zimy si účastníci připravili a realizovali svoje inkluzivní akce, které probíhaly jak na Slovensku například v Diagnostickém centru Rožomberok a v Prerodě, v Centru pro děti a rodinu v Košicích, ale i v Česku, třeba na Soukromé střední škole sociální v Jihlavě. Jak tyto akce vypadaly, co se povedlo a s čím se naopak organizátoři při inkluzivních aktivitách potýkali si můžete přečíst v publikaciTAKTO TO ROBÍME MY“. Díky nabytým znalostem a inspiraci se v mnoha organizacích podařilo uspořádat inkluzivní aktivity, které obohatily životy znevýhodněné mládeže a více ji propojit s okolním světem.

Věříme, že tato publikace bude cenným zdrojem pro všechny, kteří se chtějí aktivně zapojit do budování inkluzivnější společnosti, kde má každý šanci uplatnit se a být přijímán.

Společně můžeme vytvořit svět, kde se každý cítí vítán a respektován!

Publikace ke stažení ZDE

  • Název: TAKTO TO ROBÍME MY Ako pripraviť úspešný inkluzívny projekt vo vašej organizácii
  • Obsah:
    • Změny, které přináší téma inkluze – komfortní zóny
    • Příklady úspěšných inkluzivních projektů
    • Tipy a triky pro organizaci inkluzivního projektu

Další informace: