Předposlední setkání kurzu Digibabi a digiděda se opět konalo na městském úřadě v Kopřivnici. Na čtvrtém setkání jsme si přiblížili možnosti mobilního bankovnictví a cestovní aplikace.

K mobilnímu bankovnictví jsou u některých bank (Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB, …) jsou potřeba dvě aplikace a pro jejich nastavení je nutné navštívit banku osobně. Ukázali jsme si na aplikaci George České spořitelny přehled účtů, transakcí, jak poslat platbu nebo nastavit limity.

O přestávce jsme se osvěžili a pochutnali si na výborných zákuscích ze závišického cukrářství Zákušice.

Druhá polovina kurzu probíhala ve znamení cestovních plánů. Ukázali jsme si co všechno se dá najít v aplikaci idos, která se zaměřuje na vyhledávání dopravního spojení. V aplikaci Českých drah Můj vlak, se dá kromě koupě jízdenky také rezervovat konkrétní místo ve vlaku nebo sledovat, kde se zrovna vlak na své trase nachází. Ukázali jsme si také aplikace vlakových společností Regiojet nebo Leo express. Pro plánování ubytování téměř kdekoliv je ideální aplikace a také web Booking.com, který jsme si na setkání také prošli. 

V úplném závěru jsme si ukázali aplikaci Na kole i pěšky, která obsahuje všemožné tipy na výlety, trasy a zajímavosti Česka.

Tento projekt je financován Evropskou Unií v rámci programu Evropský sbor solidarity. Během celého kurzu mají účastníci přístup k whatsappové skupině, kde mohou zůstat v kontaktu s lektorkami. Projekt DIGI babi & děda má také facebook stránku a YouTube kanál, kde budou k dispozici instruktážní videa zaměřená na to, jak používat chytrý telefon.

Těšíme se na páté setkání, tentokrát netradičně v pondělí. Na začátku prázdnin 3.7. si projdeme aplikace Google mapy a mapy.cz. Bude také prostor na otázky ohledně používání telefonu nebo aplikací.

Projekt je spolufinancován Evropskou Unií v rámci programu Evropského sboru solidarity.