Na druhém setkání workshopu Digi babi & děda na začátku dubna jsme se věnovali komunikační platformě WhatsApp a základnímu nastavení telefonu. Kurz pořádáme ve spolupráci s Městským úřadem v Kopřivnici a za podpory Evropského sboru solidarity.

V první polovině odpoledního setkání jsem se věnovali základnímu nastavení telefonu. Zkoušeli jsme si. jak nastavit příjemnou tapetu nebo vyzvánění, u kterých aplikací si můžeme oznámení vypnout, a které je lepší si ponechat.

V další části lektory Anička, Lucka a Štěpánka. spolu s účastníky prozkoumávali možnosti komunikace přes aplikaci WhatsApp. Všichni si vyzkoušeli jak si změnit profilový obrázek, sdílet kontakt nebo reagovat na konkrétní zprávy v konverzaci. Při tomto setkání ožila společná whatsappová skupina, kde si senioři zkoušeli poslat například hlasovou zprávu nebo fotografii.

I díky připravenému občerstvení vládla při kurzu příjemná atmosféra. „Moc se těším na další setkání, kde je v plánu focení na telefon a sdílení fotografií,“ podělila se při odchodu paní Jana.

Během celého kurzu mají účastníci přístup k whatsappové skupině, kde mohou zůstat v kontaktu s lektorkami. Projekt DIGI babi & děda má také facebook stránku a YouTube kanál, na kterých budou k dispozici instruktážní videa zaměřená na to, jak se naučit používat chytrý telefon.