Koncem března projekťačka Kačka z Brno for you zúčastnila workshopu RecyCOOL Edugames – hry o módním průmyslu režii Zuzky z Fashion Revolution Czech Republic and Slovakia a Romany z Nadace Partnerství, kdy jsme se společně podívali nejen na to, co za tímto byznysem stojí, ale také jaké jsou alternativy a možnosti volby nás jako zákazníků. Společně jsme si zahráli 3 hry – upravené pexeso, role games a diskuzní hru, které si v krásných dřevěných krabičkách odvážíme na naši základnu, a tak se můžete těšit na ochutnávky her na našich projektech. Projekt, díky kterému vznikly 5 jazyčné hry otevírající diskuzi o módním průmyslu byl podpořen z Visegrádského fondu ve spolupráci Česka, Maďarska, Slovenska a Polska pod organizací Edugames RecyCOOL Academy, kde si je i vy můžete volně stáhnout a zahrát.

Během workshopu jsme sdíleli také zajímavé tipy na různé aplikace a webovky, které nám pomohou se v tomto světě módy lépe orientovat, dát přednost udržitlenější módě nebo firmám, které dbají na spravedlivou odměnu pro své pracovníky.

O tyto aplikace a weby se s vámi samozřejmě rádi podělíme!

  • Good on you – web, kde si můžete vyhledat značku a podívat se, jaké je její skóre z hlediska ochrany lidí, zvířat i planety (existuje také jako aplikace).
  • Cirkulární mapa Brna – která potěší všechny Brňáky, kteří se snaží o naplňování principů cirkulární ekonomiky, aneb všechny sekáče, opravny, cyklopůjčovny, bezobalové obchody… na jedné mapě 
  • Kam s ním – čeho se chcete zbavit? Mapa sběrných dvorů, bazarů, swapů, sbírek potravin, bank nábytku a všeho dalšího, co vám už se nehodí, ale může posloužit jinde napříč celou ČR.
  • Vinted – apka na prodej kousků, které v tvém šatníku už nemají místo a naopak stylových kousků, které v šatníku chceš!
  • Thriftigo – apka s mapou second handů po celém světě s hodnocením i úlovky
  • Cruelty-free – apka, která vám pomůže zjistit, zda váš krém či rtěnka nebyli testované na zvířatech