Skupina odvážných Čechů se ještě včera nacházela v Polsku na výměně mládeže Talk, talk. Jedna z účastnic nám poskytla rozhovor o průběhu projektu.

V Polsku se mi velice líbí, máme šanci ochutnat tradiční jídla, poznat historii státu při návštěvě Lublinu a v průběhu toho také získat mnoho cenných zkušeností. Tématem projektu jsou tzv. Oxfordské debaty, při kterých rozvíjíme kritické myšlení, veřejné vystupování a obhajovat své názory. Oxfordská debata je vedena na úrovni výměny názorů dvou stran – propozice a opozice. Tyto strany se snaží předat svůj názor publiku, na konci se hodnotí především rétorický projev a obsah.

    

Získala jsem zde mnoho nových přátel z ostatních zemí a také zkušeností, jako jsou například vystupování před lidmi, obhajovat své názory a zvýšila jsem si sebedůvěru.

Angličtina na výměnách mládeže není problém. Všichni se navzájem respektujeme co se týče komunikace. Je to skvělá příležitost k praktickému využití dosavadních znalostí anglického jazyka.

Projekt vedený neziskovou organizací HEureka Generator pod programem Erasmus+ KA1: Sektor mládež, kde Brno for you, z. s. je partnerskou organizací.