Jmenuji se Hana, jsem z Prahy a je mi 20 let. Minulý rok jsem odmaturovala, rozhodla se udělat si „gap year“ a dostat tak šanci poznat něco nového, ale taky získat čas a ujasnit si, co chci vlastně v budoucnu dělat.

Dobrovolnictví se mi zdálo jako ideální možnost jak tenhle čas strávit smysluplně, získat zkušenosti a zároveň mít šanci někomu pomoct. Dobrovolničím v ‚Day Care Centru‘, v Litvě. S dětmi jsem neměla žádnou zkušenost a i proto jsem si projekt vybrala, chtěla jsem posunout svoje hranice a naučit se novým věcem.

Začátky v cizí zemi a neznámém prostředí jsou náročné, ale teď, když jsem tady přes 3 měsíce (6 měsíců ještě zbývá), můžu říct, že vydat se na dobrovolnický projekt bylo jedno z nejlepších rozhodnutí. Naučila jsem se vystoupit z komfortní zóny, objevila nová místa, získala dovednosti a znalosti, zlepšila si Angličtinu a pomalu se snažím pochytit alespoň základy Litevštiny, ale to nejdůležitější pro mě, poznala jsem spoustu skvělých lidí z různých zemí, se kterými bych se jinak nejspíš nikdy nepotkala. Sdílení kultur a zvyků mě neskutečně baví, vytvořila jsem si tu vzpomínky, na které nikdy nezapomenu a těším se na všechny další!


Chceš i ty zažít příležitost, která ti nejspíš změní tvůj dosavadní pohled na svět? Budeš mít možnost osamostatnit se a zkusit si žít sám za sebe až jeden rok v zahraničí s finanční podporou EU, když se zaregistruješ do Evropského sboru solidarity. Pro tebe bude tato databáze sloužit jako místo, kde najdeš všechny dobrovolnické programy a organizacím, které dobrovolnické příležitosti nabízí budou moci zase najít tebe.

Po registraci se můžeš se pustit do hledání nabídek, které tě zaujmou, můžeš kontaktovat hostitelskou organizaci pro více informací nebo se na jejich projekt přímo přihlásit. Může se stát i to, že si tě některá organizace podle tvého profilu vybere a kontaktuje sama. V databázi můžeš vyhledávat projekty podle různých kritérií – země, která tě láká,tématu, které tě baví a oblasti, ve které chceš pomáhat.
Se zařizováním veškerých praktických záležitostí ti pak pomůžeme my, jako tvoje podpůrná organizace. Během našeho setkání se dozvíš vše, co potřebuješ před cestou vědět. Pomůžeme ti projít seznam věcí, které je potřeba před odjezdem zařídit, poradíme ti s tím, co si vzít s sebou nebo co zjistit hned po příjezdu na projekt.
Ještě váháš? Nevíš si s něčím rady? Neváhej nám napsat na katka@brnoforyou.cz, pomůžeme ti!