Dva měsíce na jihu Řecka? To je přece sen! 

Přesně tohle jsem si myslela, když jsem poprvé dostala nabídku na dobrovolnictví v rámci Evropského sboru solidarity. Netrvalo dlouho a měla jsem koupené letenky. Nevěděla jsem, co přesně mě čeká, ale chtěla jsem si vyzkoušet něco nového a posunout své limity a tohle bylo přesně to, co mi k tomu mohlo pomoci. Po příletu do Kalamaty mě zavalila vlna nesnesitelného vedra, která se táhla po celou dobu mého pobytu. Nebudu lhát, pracovat v takových podmínkách nebylo jednoduché…naštěstí mě přivítala klimatizovaná kancelář, kde jsem trávila většinu času.

Mnou hlavní náplní byla pomoc s organizací a promem festivalu, který se konal na konci července. Jedná se o jeden z největších festivalů na Peloponesu a to celé měla na starost moje hostitelská organizace KA.N.E, takže jsme měli o zábavu postaráno. Byla to skvělá kombinace získání nových pracovních zkušeností a zároveň nahlédnutí pod pokličku Řecké moderní kultury. 

Kromě práce jsem trávila čas s ostatními dobrovolníky, cestovali jsme po okolí, objevovali krásy jižního Řecka, kulturu a samozřejmě jejich skvělou kuchyni.

A co mě teda tahle zkušenost naučila? Chodit pozdě a nestresovat z toho…. To samozřejmě není jediné. Hostitelská organizace mi dala prostor vyzkoušet si spoustu různých činností a získat tak cenné soft skills pro můj další rozvoj. Zároveň jsme se všichni dobrovolníci učili od sebe navzájem, sdíleli své hodnoty a postoje, což je něco, co jen tak někde nezískáte. Nebudu tvrdit, že to byl perfektní, bezproblémový pobyt, občas bylo potřeba hodně trpělivosti a přizpůsobování, ale jsem vděčná, že jsem se rozhodla jet a tuhle příležitost využít a ještě dlouho z ní budu čerpat.