“Byl to zážitek na celý život a hodně mě nakopl dopředu. Projekt mě utvrdil v tom co chci v životě dělat, všechno jsem si v hlavě srovnal, přitom poznal spoustu skvělých lidí z celé Evropy a strávil rok u moře. Doufám, že mi ještě nějaký projekt zkříží cestu.” Takto shrnul svůj roční zážitek s evropským dobrovolnictvím Viktor, který se vypravil na rok na Řecké pobřeží Kalamaty.
Chceš i ty zažít příležitost, která ti nejspíš změní tvůj dosavadní pohled na svět? Budeš mít možnost osamostatnit se a zkusit si žít sám za sebe až jeden rok v zahraničí s finanční podporou EU, když se zaregistruješ do Evropského sboru solidarity. Pro tebe bude tato databáze sloužit jako místo, kde najdeš všechny dobrovolnické programy a organizacím, které dobrovolnické příležitosti nabízí budou moci zase najít tebe.

Po registraci se můžeš se pustit do hledání nabídek, které tě zaujmou, můžeš kontaktovat hostitelskou organizaci pro více informací nebo se na jejich projekt přímo přihlásit. Může se stát i to, že si tě některá organizace podle tvého profilu vybere a kontaktuje sama. V databázi můžeš vyhledávat projekty podle různých kritérií – země, která tě láká,tématu, které tě baví a oblasti, ve které chceš pomáhat.
Se zařizováním veškerých praktických záležitostí ti pak pomůžeme my, jako tvoje podpůrná organizace. Během našeho setkání se dozvíš vše, co potřebuješ před cestou vědět. Pomůžeme ti projít seznam věcí, které je potřeba před odjezdem zařídit, poradíme ti s tím, co si vzít s sebou nebo co zjistit hned po příjezdu na projekt.
Ještě váháš? Nevíš si s něčím rady? Neváhej nám napsat na katka@brnoforyou.cz, pomůžeme ti!