Český tým se zúčastnili tréninkového kurzu NEW TOOLS & SKILLS – TROGIR, CHORVATSKO od organizace LUMEN od  21. – 28. září 2022. Na tento projekt přijely další týmy z Chorvatska, Srbska, Rumunska, Turecka, Bulharska, Estonska a St. Martinu.

Spolčně jsme letěli z Prahy do Splitu, kde se projekt odehrával. Ubytování bylo v apartmánech na pobřeží u města Trogir. Bylo nám k dispozici vše, co jsme potřebovali a to včetně snídaně v místě ubytování, coffee brakes, obědů a večeří, pro které jsme chodili do restaurace, což pro nás bylo zajímavou zkušeností a možností ochutnat místní přímořská jídla. Program probíhal v místě ubytování. Lokalita byla skvělá s možností koupání se v moři a vše probíhalo bez problémů.

Školitelem byl Nick z Černé Hory. S jeho výukou a náplní programu jsme byli velmi spokojeni. Program byl zaměřen na práci se skupinou, její tvoření, udržování dobré atmosféry ve skupině, řešení konfliktů a  nepřizpůsobivého chování. Na tomto projektu jsme se dozvěděli, co obnáší příprava programu, jak přemýšlet a pracovat pod tlakem, vyzkoušeli jsme si prezentaci a vedení diskuze,dozvěděli jsme se, jak správně využívat fyzický prostor, číst a ovládat body language, jak dávat zpětnou vazbu, získali jsme tipy na zdroje k tvoření grafiky a jak využívat technologie při přípravě prezentace.

Doprovodný večerní program tvořili mezikulturní večery, kdy týmy z jednotlivých států prezentovali svou zemi a kulturu. Během našeho jsme představili Českou republiku a přivezli na uchátnání např. Kofolu, lázeňské oplatky, Hašlerky, Bonpari, Becherovku, Fidorku. Součástí programu byl také volný den, v rámci kterého nám organizátoři zajistili výlet lodí na místo jménem Blue Lagoon a prohlídku města Trogir. Poslední večer jsme si užili při společném grilování.

Všichni jsme měli možnost procvičit a zlepšit si angličtinu, poznat nové lidi a jejich kultury, zlepšit si komunikaci a spolupráci ve skupině.

Děkujeme za možnost být součástí tohoto projektu a těšíme se na další spolupráci.