2. dubna jsme se společně s účastníky ze Španělska, Litvy, Francie a Turecka vydali do Norska na devítidenní výměnu mládeže zaměřenou na téma “Music in Europe Together”. Útulné zázemí nám poskytla chata v malé vesničce v Gåsbu nedaleko od města Hamar u největšího norského jezera Mjosa.

Během této výměny jsme měli možnost poznat mnoho nových lidí, kultur a zvyků, ať už prostřednictvím společných aktivit nebo během tzv. “culture nights”, které byly vždy jedinečné. Viděli jsme například tanec flamenco, naučili jsme se lidové litevské tance, zúčastnili jsme se tradiční turecké svatby a ochutnali francouzský dezert “Tarte tatin“

Během volného dne se část vydala do města Lillehamer, kde v roce 1994 probíhaly ZOH. Ať už jsme navštívili muzeum Olympijských her, brodili se metrem čerstvého sněhu do místního „skanzenu“ anebo jsme si jen tak procházeli město, tak tzv. „free day“ jsme si všichni užili

Volné časové bloky jsme často trávili zpíváním s kytarou, hraním karet, odpočinkem, procházkami po okolí chaty nebo třeba sáňkováním. Různorodý program, bez ohledu na to, zda byl spojen s tématem projektu, byl velmi zajímavý.

Vyvrcholením projektu bylo nahrávání našich vlastních písní a natáčení videoklipu, které jsme poté prezentovali během “Grammy night”, poslední noc před odjezdem.

 Po ukončení projektu část české skupiny zůstala ještě dva dny v Oslu. Oslo je často popisováno jako město bez stresu, a to jsme mohli potvrdit. Spěchajících lidí uvidíte na ulicích minimum a když už, tak to určitě není Nor.

I když jsme neviděli polární záři ani medvěda, setkání s mnoha skvělými lidmi nejen z Česka nám to určitě vynahradilo.