Podzim byl pro nás ve znamení výměn mládeže. A o tom jak probíhala listopadová výměna mládeže napsal každý z účastníků v následujícím článku.

Výměna mládeže pohledem Matouše a Hanky:

“Na výměně mládeže se mi velmi líbilo. Potkal jsem se zde spoustu nových přátel a dozvěděl jsem se spoustu zajímavých informací o mentálním zdraví, ale třeba i seberozvoji. Líbili se mi aktivity s psycholožkou Rebecou a shrnutí toho, co jsme se naučili. Co se týče ubytování a jídla, tak to bylo na velmi dobré úrovni, obzvláště pak jídlo, které bylo tradiční a naprosto skvělé. Jediné, co se mi nelíbilo, tak bylo rozpoložení programu, protože zde bylo spoustu časových změn. S tím se pojí i fakt, že večeře začínaly až 19:30, což je na můj vkus pozdě.

Celkově bych však projekt hodnotil velmi pozitivně, a i přes některé nedostatky se mi líbil a věřím, že to nebylo s organizací GYIOT naposledy.”

“Náš projekt s názvem Mental Health through Nature and Community se konal v klidné vesničce Liptód na jihu Maďarska. Během těchto intenzivních deseti dnů jsme se učili o mentálním zdraví, pracovali na vnímání našich emocí a objevovali nové cesty k tomu jak se “mít fajn”. Skrze kreativních cvičení jsme pak vše převáděli do praxe a následně o tom debatovali s ostatními účastníky. Těmi byli skvělí lidi z Maďarska, Chorvatska, Bulharska a Polska, se kterými jsme strávili nespočet skvělých chvil, a tak si z projektu neodvážíme jen nové znalosti, ale i přátelství na dlouhé roky.”

Co si o projektu myslí Aleš nebo třeba Agáta si můžete přečíst níže:

“Na výměně mládeže, která se konala v Maďarsku nemám téměř co vytknout. Poznal jsem se spoustu zajímavých lidí, dokonce i s některými jsme stále v kontaktu. Jídlo a ubytování bylo naprosto perfektní ve všech směrech. Co se programu týče, tak ten mě velmi uspokojil. Jediné, co se mi moc nelíbilo, tak byl za mě příliš pomalý rozjezd. To se vzápětí změnilo (3.den) a poté program byl dokonalý. Asi nejzajímavější aktivity byly ty, u kterých jsme dostali zpětnou vazbu ve formě komunikace s ostatními účastníky. Zhodnotili jsme zde jak, a hlavně co nám tato aktivita přinesla.

Celkově tedy program hodnotím velice pozitivně a už se nemůžu dočkat na další.”

“Účastnila jsem se Youth Erasmu v Maďarsku na téma ,,Mental Health Through Nature and Community’’. Během deseti dnů jsme se zaobírali převážně poznáváním našeho mentálního zdraví a jak s ním pracovat. Postupně jsme do toho zapojili i témata přírody a komunity. Projekt mi pomohl se zlepšením mých komunikačních dovedností v angličtině. Poznala jsem kulturu, jazyk a zvyky lidí z jiných zemí. Naučila jsem se aktivně zapojovat ve skupině, vyjádřit svůj názor a pomáhat druhým. Byla to úžasná příležitost, která mi přinesla nové zážitky a kompetence, které využiji ve svém budoucím životě.”

A co ty? Chceš se zúčastnit projektu jako naši účastníci? Mrkni dolu nebo na naše sociální sítě, jestli nemáme otevřené nějaké přihlašování a zkus poznat svět!