Už více než rok se nacházíme v pandemii, která nám změnila život a otočila ho na ruby. Museli jsme se přizpůsobit novým podmínkám a učit se nové věci. „Social distancing“ se stal nový fenomén a online prostor se najednou stal náš věrný kamarád. Školy a firmy se musely najendou přepnout do nových možností a naučit se jak být efektivní. A právě s efektivitou nám pomáhají online nástroje. Pojďme si některé představit.

Adobe Spark

Nástroj, který se hodí na jednoduchou grafiku pro sociální sítě, jako je tomu například v CANVA-ě.

Co v tomto nástroji doporučujeme, je vytvoření webu. Je to jedna strana na kterou se dá přidat text, fotky, video… Je to výborné na výstupy z projektů či jejich představení.

Gather Room

Tak tento nástroj nás dostal. O co jde? V gather roomu se dají nasimulovat kompletní místnosti jako na projektech, dají se tam zadat úlohy, na kterých je třeba pracovat a propojiť je s jinými nástroji. Můžete tam vytvořit např. „Coffee break room“, kde se účastníci můžou bavit, nebo třeba konferenční místnost. Výhoda je, že můžete používať kameru a mikrofón.

Gather Room je vlastně jako hra, v které zvládnete odvést celé školení.

MIRO

Aplikace, která je vlastně „tabulí,“ na kterou se dají přidávat informace jako jsou grafy, mind mapy, různé prezentace atd. Tabule se dá snadno sdílet v týmu a tím pracovat na úloze společně. Miro má výhodu, že ma spoustu různých šablon, které se dají použít na práci, prezentaci, úlohy a mnoho dalšího.

JamBoard

Aplikace od společnosti google. Je to jednoduchá bíla plocha do které se dají vkládat texty, sticky notes, podtrhovat, kreslit. Je to výborný nástroj na zpětné vazby, brainstorming, různe poznámky. Stejně tak můžete „tabule“ sdílet v týmu a tím pádem zapojit všechny. Tabule se také dají přidávat a tím rozdělit jednotlivé úlohy na okruhy.