S 6 členným českým týmem jsme se společně vydali do přírodou obklopeného zážitkového centra, kde jsme společně s novými přáteli z Rumunska, Řecka, Polska, Německa a Itálie strávili týden plný zábavy, poznávání formou her, objevování přírodních krás v Grunewaldu ve spojení s návštěvou centra Berlína.

S prvním dnem, kdy jsme si stanovili společná pravidla, a každý z nás si ujasnil, co očekává a z čeho má naopak obavy, jsme se mohli s dalším dnem vrhnout na vysoká lana v areálu ubytování. Né všichni se s touto aktivitou ztotožnili, ale po konečném zhodnocení měl ze sebe každý dobrý pocit ať už si prošmějdil celý vzdušný areál, nebo si jen osahal schůdky na něj vedoucí.

V centru Berlína jsme ve skupině plnily úkoly, které nás vyzývaly vystoupit z naší komfortní zóny. Tahle skutečnost se ale postupně vytrácela s množstvím splněných zábavných úkolů, po kterých pokaždé následoval smích.

Naší úžasné organizátorce Jessice, která se o nás po celou dobu starala a vyřešila jakýkoliv problém, který jsme během pobytu měli, vyšel celý program na jedničku a moc jí za její přízeň děkujeme.

Mezinárodní vedoucí, dokonce i ti nejméně zkušení si po takovém týdnu právem zasloužili titul “Leadera”. Všichni plnili svou funkci naplno bez sebemenšího zaváhání a doufám, že v této funkci budou nadále pokračovat.

Děkujeme organizátorům za možnost se těchto projektů zúčastnit.

Za český tým, Petra Lišková.