Na začátku září se naše česká parta zúčastnila projektu City Bound v italské Neapoli. Týden jsme zde strávili spolu s dalšími šestičlennými týmy z Německa, Itálie, Řecka a Slovenska.

Projekt začal vzájemným seznamováním prostřednictvím her, icebreakerů a společných úkolů. V průběhu týdne jsme zažili spousty zajímavých aktivit, na kterých jsme spolupracovali především v multikulturních týmech. V rámci city challenge jsme objevili různá místa v Neapoli, kde jsme ve skupinách plnili úsměvné úkoly. Jeden den jsme také strávili v nedaleké Baie, kde nás čekala návštěva hradu a antických lázní. V průběhu projektu jsme navštívili více i méně turisticky známá místa a mohli jsme si tak vytvořit reálnější představu o zdejším životě.

Každý den jsme si zkusili různorodé aktivity a mohli si tak zlepšit své dovednosti v různých oblastech. Každá národní skupinka si také připravila krátkou prezentaci své země spojenou s ochutnávkou tradičních specialit, dobrá příležitost vyzkoušet si prezentaci v angličtině a navíc se dozvědět více o ostatních zemích.

Byl to skvělý zážitek i zkušenost, ze které jsme si každý mohl odnést další motivaci.

Velký dík taky patří všem leaderům i organizátorům projektu.

Autorka: Alena Maršalková