Supporting social inclusion and disabilities on local level

Účast na projektu v rámci Evropského sboru solidarity je unikátní zkušeností pro každého mladého člověka. Zapojíš se do něčeho smysluplného, získáš zkušenosti a poznáš nové lidi, zlepšíš si cizí jazyk a získáš čas na rozhodnutí, co dále…

Příležitost je ideální hlavně pro ty, kteří po škole chtějí ještě zažít svět nebo se nedostali na vysokou školu a chtějí vyplnit čas vlastním rozvojem. Program je bezplatný a velmi bezpečný díky standardům kvality EU, které musí vysílající i přijímající organizace splňovat!

Dlouhodobé dobrovolnictví 

Projekt organizuje Center for Youth Activism KRIK / КРИК

Místo konání projektu:  Skopje, Makedonie

Hlavním cilem projektu je pomoc lidem s postižením v běžném životě. Jako dobrovlník budeš pracovat v jednom ze tří domovů pro dospělé lidi s postižením. Aktivity se budou odvíjet od potřeb a dovedností, se kterými bude potřeba pomoc. Například procházka po městě nebo v přírodě, nákup na trhu a nebo jim pomoc s domácími pracemi…

Trénikový program je složen ze série tréninkových projektů jako například práce ve smíšených skupinách s lidmi s postižením i bez nebo například individuální plány pro lidi s postižením. 

Profil účastníků: Na projekt může vyjet 1 motivovaný člověk ve věku 18 – 30 let se zájmem o dané téma a chutí poznávat svět.  Na projektu se potkáte s lidmi z dalších zemí.

Praktické informace: Projekt je hrazen z prostředků programu Erasmus+. Účastníci dostanou peníze na jídlo a kapesné, budou bydlet v zařízeném ubytování. Cestovní náklady budou propláceny do limitu 275 EURO na účastníka.

Více informací o projektu se dozvíš v infopacku

Přípravné setkání: Před odjezdem na projekt je třeba absolvovat přípravné setkání s koordinátorkou naší organizace, které ti pomůže se na dobrovolnictví lépe připravit.

Máš dotazy? Zaujala tě tato příležitost? Napiš na e-mail: andrea@brnoforyou.cz