Účast na projektu v rámci Evropského sboru solidarity je unikátní zkušeností pro každého mladého člověka. Zapojíš se do něčeho smysluplného, získáš zkušenosti a poznáš nové lidi, zlepšíš si cizí jazyk a získáš čas na rozhodnutí, co dále…

Příležitost je ideální hlavně pro ty, kteří po škole chtějí ještě zažít svět nebo se nedostali na vysokou školu a chtějí vyplnit čas vlastním rozvojem. Program je bezplatný a velmi bezpečný díky standardům kvality EU, které musí vysílající i přijímající organizace splňovat!

Projekt organizuje chorvatská organizace Argonauta Instagram, FB

Datum konání projektu:

Projekt je na 12 měsíců od července nebo září

Místo konání projektu: Chorvatsko, Murter

Téma projektu: Udržitelnost, aktivní občanství, klimatické změny, rozvoj lokální komunity

Během projektu si účastníci vyzkouší,  jak být aktivními občany na místní úrovni, a využít tuto zkušenost mobility k zlepšení svých dovedností a kompetencí v různých oblastech pro osobní a profesní rozvoj. Hlavní aktivitou projektu je dobrovolnická činnost, kterou vykonají 2 dobrovolníci po dobu 12 měsíců. Jedním z hlavních cílů je přispět k evropské spolupráci v oblastech: Klimatická akce, ochrana životního prostředí a přírody, rozvoj komunity a místní solidarity a nadále budovat silné vazby s partnerskými projekty založené na vzájemném respektu, důvěře a výměně zkušeností.

Profil účastníků: Na projekt může vyjet 1 motivovaný člověk ve věku 18 – 30 let se zájmem o dané téma a chutí poznávat svět.  Na projektu se potkáte s lidmi z dalších zemí.

Praktické informace: Projekt je hrazen z prostředků programu Erasmus+. Účastníci dostanou peníze na jídlo a kapesné, budou bydlet v zařízeném ubytování. Cestovní náklady budou propláceny do limitu 275 EURO na účastníka.

Více informací o projektu se dozvíš v INFOPACK

Přípravné setkání: Před odjezdem na projekt je třeba absolvovat přípravné setkání s koordinátorkou naší organizace, které ti pomůže se na dobrovolnictví lépe připravit.

Máš dotazy? Zaujala tě tato příležitost? Napiš na e-mail: andrea@brnoforyou.cz