O co se jedná? O dlouhodobé dobrovolnictví u Ikšķile Free school

Kde: Ikškile, Lotyšsko

Kdy: nejpozději v průběhu ledna/prosince 2021 na 10 měsíců

Co budeš dělat? Ikšķile Free School je škola zřízená a spravovaná rodiči. Hodnotami školy jsou svoboda, příroda, komunita a lotyšské tradice. Celkem budete 3 dobrovolníci – dva asistenti učitele a 1 asistent v permakulturní zahradě.

  • Asistenti učitele ve škole budou pomáhat učitelům v předškolních a pedagogických třídách (sportovní, hudební, jazykové kurzy) a mimoškolních aktivitách (dřevařské práce) pro školní děti, pomáhat dětem při rozvoji dovedností v domácnosti a péči o sebe. Dobrovolníci pomohou zavést do školy udržitelnější postupy a rozvíjet své vlastní aktivity, například hrát tradiční hry své země, učit některé písně nebo fráze v jejich jazyce a organizovat akce.
  • Asistent v permakulturní zahradě bude pomáhat při vývoji knihovny semen, organizovat vzdělávací aktivity o biologické rozmanitosti a principech permakultury, plánovat a rozvíjet permakulturní zahradu ve škole, pomáhat v ekologickém obchodě pořádaném školou.

Praktické informace: Cestovní náklady Ti budou proplaceny do výše 275 EURO. Tento dobrovolnický projekt je finančně podpořen z Evropského sboru solidarity. Od hostitelské organizace dostaneš každý měsíc kapesné a proplacené náklady  jídlo. Pro dobrovolníky je zajištěno také ubytování.

Jak se přihlásit? Vyplněný dotazník společně se svým životopisem v AJ odešli přímo hostící organizaci v Lotyšsku na evs@brivaskola.lv.

Máš dotazy? Nevíš si s přihláškou rady? Neváhej mi napsat na e-mail katka@brnoforyou.cz nebo zavolat na 773 751 318.