Víte, kde se nachází nejstarší město Slovinska? Přemýšleli jste někdy, jak se mají podnikatelé ve Vašem městě, ve Vaší zemi? Jakým problémům čelí, jaké výzvy před nimi leží? A jak jsou na tom ženy podnikatelky? Na všechny tyto, a mnohé další otázky jsme hledali odpověď na mezinárodním projektu začátkem května ve slovinském městě Ptuj.

Projekt s oficiálním názvem “Gender of entrepreneurship: Empowering women for a better future” se konal 8.-15. května 2019. Jednalo se o druhou, navazující část projektu, který proběhl začátkem roku v Arménii. Mezi účastníky projektu byli lidé ve věkové kategorii 18+, a to z 8 zemí: Slovinsko, Polsko, Česká republika, Chorvatsko, Arménie, Ukrajina, Gruzie a Moldávie.

Celý osmidenní seminář byl veden v rámci neformálního vzdělávání, dostali jsme mnoho prostoru k diskuzi a sdílení. Téma žen v podnikání jsme rozebírali jak v celém kolektivu, tak národních i mezinárodních týmech. Díky interaktivním hrám jsme měli možnost se lépe poznat, a zároveň nahlédnout pod pokličku místní kultuře a specifikám regionu. Během projektu byl vyhrazen prostor také pro volný čas určený k poznávání města a okolí, organizovali jsme výlety na kolech i pěšky. Ve vinném regionu Ptuje nechyběla ani prohlídka vinných sklepů a ochutnávka místních vín i s výkladem.

Projekty Erasmus+ skýtají unikátní možnost, jak spojit cestovatelskou vášeň se studijním zapálením. Jsou způsobem, jak vystoupit z komfortní zóny nenásilným způsobem a jak za relativně krátkou dobu získat skvělé přátelé, třeba na celý život.