Kdy: Přípravná schůze na výměnu mládeže: 14. – 17. 4. 2020 (1 vedoucí skupiny a 1 účastník), výměna mládeže pak proběhne v termínu 28. 5. – 4. 6. 2020

Konání samotného projektu: Olhao, Portugalsko

Téma projektu: zapojení mládeže, která není ve vzdělávacím procesu ani v práci do projektů Erasmus+, aktivní občanství, inkluze

Krátký popis: Přípravná schůze slouží k tomu, aby se setkali vedoucí skupiny ještě před samotnou výměnou, rozdělili si úkoly a připravily hladký průběh samotné výměny mládeže. Tentokrát hledáme i jednoho mládežníka ve věku 15-21 ideálně právě v té situaci, že není ani ve škole ani v práci. Tito dva účastníci by měli na přípravnou schůzi přijet s motivací hledat způsoby, jak mládež, která se často označuje zkratkou NEETs do projektů Erasmus+ zapojit.

Profil účastníků: 1 lídr skupinky ve věku 25 – 30 let a jeden účastník ve věku 15 – 21 let. Oba by se po přípravné schůzi měli zúčastnit i výměny mládeže. Preferujeme účastníky, kteří jsou v NEETs situaci (Not in Education Employment or Training).

Zapojené země: Česká republika, Portugalsko, Španělsko, Makedonie, Francie, Kypr, Litva, Srbsko

Praktické informace: Projekt je hrazen z prostředků programu Erasmus+ (minimálně třikrát denně strava, náklady na ubytování jsou plně hrazeny). Cestovní náklady budou propláceny do limitu 360 EURO na účastníka.

Více informací o projektu: Infopack

Účastnický příspěvek: 500 Kč vysílající organizaci Brno for you.

Máš dotazy? Napiš na e-mail: katka@brnoforyou.cz

Přihláška: ZDE, nejpozději do 14. 3. 2020