Studentky oboru Předškolní a mimoškolní pedagogiky a Sociální práce z SVOŠS Jihlava se zúčastnily výměny mládeže na Kypru, Paralimni v období 16. – 25. října 2019. Vysílající organizací bylo BrnoForYou.

Název projektu byl Erasmus+ must go on, který byl zaměřen na rozšíření myšlenky Erasmu+ skrz vytvoření hudebního videoklipu.

Během projektu jsme měli spoustu teambuildingových aktivit a workshopů. Naším cílem bylo vytvořit vlastní píseň s videoklipem i hudbou, která bude propagovat projekt Erasmus+. Tato aktivita tvořila větší část našeho týdne. Celá skupina byla rozdělena do mezinárodních skupin, v jehož závěru vzniklo 5 výstupů v podobě písní, které jsou nyní k nalezení na YouTube.

Během našeho pobytu jsme měli možnost jet i na výlet. Během prohlídky města Aiya Napa jsme uskutečnili i živé vystoupení v místním Thalassa museum. Poté jsme měli volný čas, kdy se naše česká skupina podívala na místní pláž, do přírodního muzea soch Aiya Napa Sculpture Park.

Tato zkušenost pro nás byla velmi přínosná, a myšlenku Erasmu+ budeme šířit dál v našem okolí. Naučily jsme se spoustu nových věcí, poznaly nové lidi, a zlepšily jsme se v jazyce.