Na vycestovaní během sychravého podzimu do teplých krajin jako je Portugalsko jsme se těšili všichni. Před odletem byl každý plný očekávání, nervozity, nadšení nebo strachu. Situace s covidem nám totiž ze začátku zrovna nehrála do karet a  málem nám neumožnila se projektu zúčastnit. Vše nakonec dobře dopadlo a my jsme tak mohli vyrazit vzhůru za sluncem (tedy spíše dolů na jih), do malebného městečka Olhaa.

Každý z účastníků si našel spoustu nových přátel ze zahraničí a poznal tak kulturu a tradice jejich zemí. Rozšíření obzorů co se Makedonie, Litvy, Kypru a Portugalska týče, nebylo to jediné, co nám tento projekt dal.

Naučili jsme se mnoho užitečných dovedností a znalostí do života; od toho, jak psát motivační dopis, být úspěšným manažerem firmy, jak úspěšně a sebevědomě vystupovat na veřejnosti, přes uvědomění si sebe sama, získání soft skills, až po to, jak na chvíli vypnout mysl pomocí mindfulness technik.

Mezi schůzkami nabitými různorodými aktivitami jsme dostali možnost si vychutnat Portugalskou kuchyni, která ačkoliv ne každému vyhovovala, dodávala energii našim myslím v zápřahu. Během našeho volného času jsme prozkoumávali  roztomilé městečko Olhao  nebo také větší město Faro a pozorovali jsme překrásné zapadající slunce u moře.

Na závěr bychom řekli, že cestování a účastnění se projektů (nejen) během covidu za to rozhodně stojí. Mnohým z nás to ukázalo nové obzory, otevřelo dveře různým možnostem a lepšímu porozumění jazyků i světa kolem nás.