Na posledním setkání jsme pracovali s aplikacemi google mapy a mapy.cz. Zkoušeli jsme, jak najít trasu, uložit si místa v mapě nebo jak si mapu stáhnout do telefonu pro použití bez internetu.

V aplikaci google mapy jsme mimo jiné objevovali funkci streetview, tedy pohled do ulice. Pro zajímavost, tato funkce funguje tak, že každou ulicí, která jde takto zobrazit v aplikaci muselo projet auto se speciálním snímacím zařízením. Snímky z ulic se následně zpracovávají do mapy. Jelikož jde o poměrně náročnou operaci, provádí se na různých místech v různých intervalech. Fotky v odlehlejších oblastech tak mohou být i několik let staré. Tímto způsobem je nafocené téměř každé město na světě.

Aplikace Mapy.cz je od společnosti Seznam.cz a funguje skvěle také jako cykloturistická mapa. Oproti google mapám zobrazuje všechny značené a většinu neznačených cest a cestiček, a to i v horských oblastech. Do zelena laděná aplikace mapy.cz má také funkci stopař, která počítá kroky a zaznamenává trasu.
Setkání jsme uzavřeli slavnostním předáním certifikátů o absolvování kurzu Digibabi & Digiděda spolu s drobným dárkem. 

Na pěti společných setkáních kurzu na městském úřadě v Kopřivnici jsme probrali a vyzkoušeli velké množství všelijakých funkcí, možností a aplikací. Velké dík patří všem účastníkům. Používání dotykového telefonu může být z počátku namáhavé a nepřehledné. Postupnými kroky, zkoušením a zkoumáním se však telefon může stát velkým pomocníkem. Za tým Digibabi & děda proto přejeme všem účastníkům mnoho sil a chuti telefon dál zkoušet a používat.

Projekt DIGI babi & děda má také facebook stránku a YouTube kanál, kde budou k dispozici instruktážní videa zaměřená na to, jak používat chytrý telefon.

Projekt je spolufinancován Evropskou Unií v rámci programu Evropského sboru solidarity.