Vzpomínáte si na náš lokální projekt “Meet Brno”, kterým jsme se snažili o to, aby bylo Brno více friendly pro nové příchozí především z řad cizinců?

Právě zkušenosti z pohledu realizátorů sdílely naše dobrovolnice Hedvika a Anna, které se aktivně se zapojily do tohoto solidárního projektu.

Jaké to vlastně je, být cizincem v Brně? Co s projektem provedla pandemická situace? Co je City game? A jak vzniká podcast? Na to vše i na možnosti, jak se zapojit do solidárních projektů naše dobrovolnice odpovídaly během úterního večera 13. 4. 2021 v online prostředí.

Projekt Meet Brno probíhal do konce ledna letošního roku. Když nám pandemická situace nedovolila se setkat osobně, tak jsme uspořádali na podzim loňského roku dvě online setkání. V prosinci, kdy probíhalo mírné rozvolnění, jsme se setkali i osobně v Brně, právě v dobrovolnickém centru DC67. Projekt vyvrcholil v lednu online kvízem, na který se přihlásilo více než 30 účastníků! Abychom cizince podpořili v této době, která příliš nepřeje navazování nových kontaktů a poznávání nových míst, vytvořili jsme pro ně alespoň brožuru, nahráli několik podcastů a připravili městskou hru. Snad se u ní v průběhu letošního roku s našimi účastníky z online prostředí setkáme!

Pokud jste rozhovor nestihli, nezoufejte. Více informací o projektu najdete na našich webových stránkách.

Pokud máte nápad na solidární projekt ale nevíte si rady se všemi pravidly a veškerou administrativou kolem, neváhejte nám napsat na info@brnofroyou.cz, pomůžeme vám.