V pondělí 24.4. jsme se ráno vydala vlakem do Vídně, abych se zúčastnila dvoudenní studijní návštěvy pořádané Centrem demokratického vzdělávání v kooperaci s Demokratiezentrum Vienna v rámci programu Active Citizens Fund. Do Vídně jsem dorazila po poledni se zpožděním. Rychle jsem pospíchala do Demokratiezentrum Vienna, abych v 13 hodin stihla začátek programu. Naštěstí jsem dorazila úplně stejně jako česká skupinka. V Demokratiezentrum Vienna jsme se představili a zároveň nám dali příležitost pohlédnout pod pokličku jejich aktivit. Po přestávce jsme měli možnost poslechnout si prezentaci CiviMatics. Pak již jsme se přesunuli chůzí v dešti na naší další zastávku, tentokrát do organizace PolEdu, která má za cíl zprostředkovat diskuze s politiky pro mládež. Vedou taktéž instagramový účet @poledu.at, kde informují širokou veřejnost o politických novinkách a situaci v zemi. Následoval přesun na hotel a společná večeře s dalšími účastníky programu. 

V úterý ráno po vydatné snídani, jsme se všichni setkali před parlamentem v srdci Vídně. V parlamentu nám představili jejich edukační programy pro školy a taktéž jsme měli možnost se podívat i dovnitř do samotné kolébky rakouské demokracie. Následovala obědová pauza a návštěva Human Rights Space, kde pomocí interaktivní výstavy pro děti a mládež přibližují témata práv a svobod, na které i děti mají nárok. Poslední zastávkou byl pak Documentation Centre of Austrian Resistance. 

Byly to velmi zajímavé dva dny ve Vídni. Poznatky ze studijní návštěvy určitě využiji v budoucnu v práci s mládeží. Děkuji demokratickému centru demokratického vzdělávání za tuto příležitost.