Na začátku června se konal náš letošní první projekt s názvem „Vykroč s Brno for you“. Jednalo se o projekt pro mládež z dětských domů z České a Slovenské republiky. Společně jsme strávili jeden týden na chatě Orientka v Jeseníkách, kde jsme měli skvělé zázemí a přírodu za rohem. Díky dobrému počasí jsme si mohli užívat venkovní aktivity na hřišti, a dokonce jsme jeden den domluvili pro zájemce lanové centrum, které je hned u chaty.

Během tohoto projektu jsme chtěli mládeži z dětských domovů pomoci s přípravou na vykročení do světa – ukázat jim, jak si napsat CV, jak to chodí na pohovoru, pomoct jim s angličtinou, která je v dnešním světě velmi užitečná, ale také více se naučit spolupracovat v týmu a uvědomit si své silné stránky.

Po seznamovacích hrách a aktivitách na stmelení týmu pokračoval program hrami, které měli obohatit slovní zásobu v anglickém jazyce – ať už se jednalo o pantomimu nebo pexeso s hledáním slov v AJ a ČJ. Dále jsme hráli hry, při kterých ve družstvech hledali chyby ve vytvořených CV a pak jsme se bavili o tom, jak by tedy správné CV mělo vypadat. Shrnutí celého týdne den po dni sepsali účastníci do reportu.

Vždy se snažíme, aby aktivity měly smysl, aby se účastníci něco naučili. Učení je totiž možné i zábavnou formou – a to je přesně to, co děláme. Ukazujeme krásu neformálního vzdělání a mezinárodních projektů Erasmus+ mládeži.

Chceme, aby naše projekty pro mládež (výměny mládeže – youth exchange) byly inkluzivní a dostupné pro všechny. I proto jsme se vrhli do projektu pro dětské domovy a věříme, že jsme je tím obohatili a ukázali nové možnosti. O tom, jaký progres účastníci během projektu udělali jsme se dozvěděli také ze sebeevaluačních formulářů, kde hodnotili sami sebe před a po projektu s cílem sledovat dopad.