Parta dobrovolníků z Brno for you vidí smysl v mezigeneračním sektávání. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli požádat o finanční podporu z Evropského sboru solidarity. Od začátku roku 2019 je realizován solidární projekt Babičko, dědečku vyprávěj. Co projektem chceme říct a jaké akce v rámci projektu jsou? 🙂

Dne 10.5.2019 jsme zorganizovali první hlavní akci projektu Babičko, dědečku vyprávěj. Tato akce se konala v Rožnově pod Radhoštěm. Náš tým oslovil Základní školu Podskalku v Rožnově pod Radhoštěm, která uvítala naši iniciativu. Tato akce sloužila k podpoře mezigeneračního dialogu a taktéž ke zvýšení informovanosti o historických událostech formou příběhu a dialogu. Akce se zúčastnilo celkem 60 žáků osmých a devátých tříd. Beseda s panem Leo Žídkem proběhla v rámci dopoledního bloku vyučování. V podvečerních hodinách jsme zorganizovali besedu pro veřejnost v Městské knihovně v Rožnově pod Radhoštěm. Dne 13.5.2019 proběhla beseda s žáky dvou osmých tříd Základní školy ve Slavkově. Beseda proběhla stejně jako v Rožnově pod Radhoštěm, a to v rámci dopoledního bloku vyučování. V odpoledních hodinách proběhla beseda pro veřejnost v Městské knihovně ve Slavkově u Brna. 

Na začátku září bude spuštěna soutěž o nejlepší úvahu na téma mezigeneračního dialogu. Více informací o soutěži níže:

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč je důležité mluvit se starší generací? Vyprávěli vám vaši prarodiče někdy, jak moc se lišil jejich život od toho vašeho? Zapojte se do soutěže „Babičko, dědečku, vyprávěj“ a zašlete nám krátké zamyšlení se (1 – 3 strany psaného textu) nad tímto tématem. 

Kam úvahu zaslat? E-mailem na adresu: info@brnoforyou.cz. Aby byl váš příspěvek zařazen do soutěže, prosíme vyplňte i následující přihlášku: https://forms.gle/Zm8GZnjmmsuCCbte9

Pro koho je soutěž určena: Pro mladé lidi ve věku 14 – 25 let. 

Termín trvání soutěže: 1. 9. – 17. 11.2019 

Soutěžní příspěvky budou vyhodnoceny členy a dobrovolníky organizace Brno for you. O výsledcích vás budeme informovat e-mailem po 17. 11. 2019. 

Vyhlášení výsledků: O způsobu předání ceny vás budeme informovat telefonicky nebo e-mailem. 

Co můžeš vyhrát?

  1. místo: Fotoaparát Polaroid Mint 
  2. místo: Tiskárna do kapsy: HP Sprocket Photo Printer
  3. místo: Vstupenky na laser game pro celou třídu

Literární soutěž Mezigeneračně je vyhlášena v rámci projektu „Babičko, dědečku, vyprávěj“ podpořeného Evropským sborem solidarity.