V zasedací místnosti městského úřadu v Kopřivnici se konal již třetí workshop Digibabi a děda, podporován Evropským sborem solidarity. Tentokrát se zaměřil na poskytnutí praktických dovedností v oblasti fotografování s mobilním fotoaparátem a využívání aplikace Fotky Google. 

Workshop opět přilákal hojný počet účastníků, kteří chtěli lépe porozumět technickým parametrům fotoaparátu a zlepšit své dovednosti v oblasti fotografie. Představili jsme seniorům různé funkce fotoaparátu, jako je detailní nastavení, blesk, různé fotorežimy a funkce samospouště. Účastníci se dozvěděli, jak tyto funkce využít pro dosažení nejlepších výsledků při fotografování. Následně jsme diskutovali nad  základy dobré fotografie, včetně kompozice, správného osvětlení a manuálního ostření.

Po první části následovala přestávka, během které si účastníci mohli vychutnat kávu a dezert a také si vyměnit své zkušenosti a tipy na fotografování. Atmosféra byla přátelská a podporující, což přispělo k uvolněnému prostředí pro další část workshopu.

V druhém bloku jsme se zaměřili zejména na aplikaci Fotky Google a její funkce. Osvětlili jsme způsoby sdílení fotografií a ukázali si, jak přenést fotografie do počítače. Účastníci se naučili také základy úprav fotografií, včetně přidávání textu a vytváření koláží z více snímků. Tato část workshopu byla praktická a účastníci měli možnost okamžitě vyzkoušet nově nabyté znalosti. “Dnešní kurz byl pro mě obzvlášť přínosný, díky, že jste mi trpělivě vysvětlili a ukázali, kde a jak můžu své fotografie sdílet a upravovat,” poděkovala při odchodu paní Věra.

Během celého kurzu mají účastníci přístup k whatsappové skupině, kde mohou zůstat v kontaktu s lektorkami. Projekt DIGI babi & děda má také facebook stránku a YouTube kanál, na kterých budou k dispozici instruktážní videa zaměřená na to, jak se naučit používat chytrý telefon.

Projekt je spolufinancován Evropskou Unií v rámci programu Evropského sboru solidarity.